Mikrotik hAP ax lite
hAP axe lite, maliyetleri düşürmeniz gerektiğinde, ancak performanstan ödün vermeyi göze alamadığınızda mükemmel bir küçük çözümdür. En yeni Gen6 AX kablosuz çipimiz, geleneksel 2,4 GHz kablosuz spektrumu bir limon gibi sıkıştırmanıza olanak tanır! Genel kurulumunuza bağlı olarak, hızda %90’a varan bir artış bekleyebilirsiniz!
Oteller veya genişleyen ofisler gibi ölçeklenebilir kurulumlarda çok kullanışlıdır – çekici fiyat noktası, kompakt boyut ve güçlü bir dizi özellik, şüphesiz daha fazla cihaz eklenmesini sağlar! Ve – otellerden bahsetmişken – neden tatiliniz için bir hAP axe lite almayasınız? Bavulunuzda neredeyse hiç yer kaplamaz ve kısıtlayıcı misafir ağlarından kurtulmanızı sağlar.
hAP lite cihazlarımız her zaman değer odaklı olmuştur. 256 MB RAM , 800 MHz’de çalışan modern bir ARM CPU, 4x Gigabit Ethernet bağlantı noktaları , çok daha yüksek çift zincirli anten kazancı (4,3 dBi’ye kadar!) ve eksiksiz bir görsel yeniden tasarımla, yeni hAP axe lite gerçek bir öncüdür değer ve uygun fiyatlı ağ.
Teknik Özellikleri
| Detaylar | |
|---|---|
| Ürün Kodu | L41G-2axD |
| Mimari | KOL |
| İşlemci | IPQ-5010 |
| CPU çekirdek sayısı | 2 |
| CPU nominal frekansı | 800 MHz |
| Çip modelini değiştir | MT7531BE |
| RouterOS lisansı | 4 |
| İşletim sistemi | Yönlendirici OS v7 |
| RAM boyutu | 256MB |
| Depolama boyutu | 128MB |
| Depolama türü | NAND |
| MTBF | 25C’de yaklaşık 100’000 saat |
| Test edilen ortam sıcaklığı | -40°C ila 70°C |
Kablosuz özellikler
| Detaylar | |
|---|---|
| Kablosuz 2,4 GHz Maksimum veri hızı | 574 Mbit/s |
| Kablosuz 2,4 GHz zincir sayısı | 2 |
| Kablosuz 2,4 GHz standartları | 802.11b/g/n/aks |
| 2,4 GHz için anten kazancı dBi | 4.3 |
| Kablosuz 2,4 GHz çip modeli | IPQ-5010 |
| Kablosuz 2,4 GHz nesil | Wi-Fi 6 |
| WiFi hızı | AX600 |
Ethernet
| Detaylar | |
|---|---|
| 10/100/1000 Ethernet bağlantı noktaları | 4 |
Güçlendirme
| Detaylar | |
|---|---|
| DC giriş sayısı | 1 |
| Maksimum Güç Tüketimi | 8 W |
| soğutma tipi | Pasif |
Sertifikasyon ve Onaylar
| Detaylar | |
|---|---|
| Sertifikasyon | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| IP | 20 |
Diğer
| Detaylar | |
|---|---|
| mod düğmesi | Evet |
Ethernet test sonuçları
| L41G-2axD | IPQ-5010 all port test | ||||||
| Mode | Configuration | 1518 byte | 512 byte | 64 byte | |||
| kpps | Mbps | kpps | Mbps | kpps | Mbps | ||
| Bridging | none (fast path) | 202.8 | 2462.8 | 373.2 | 1528.5 | 396.8 | 215.9 |
| Bridging | 25 bridge filter rules | 173.9 | 2112.3 | 175.8 | 719.9 | 181.5 | 98.7 |
| Routing | none (fast path) | 202.8 | 2462.8 | 321.1 | 1315.4 | 348.4 | 189.6 |
| Routing | 25 simple queues | 137.4 | 1668.1 | 140.2 | 574.4 | 141.9 | 77.2 |
| Routing | 25 ip filter rules | 77.9 | 946.5 | 75.8 | 310.5 | 76 | 41.3 |




