Mikrotik 953GS-5HnT-RP
Mikrotik 953GS-5HnT-RP , 5GHz 3×3 MIMO Üçlü Zincir desteğine sahip ilk ürünümüzdür. Üç RPSMA konektörüne sahip güçlü bir Atheros QCA9558 CPU 802.11a / n kablosuz desteğine sahiptir.
MikrotikRB953GS-5HnT, yüksek hızlı 3×3 MIMO kablosuz teknolojisinden yararlanmak için yeni bir Scorpion 720Mhz CPU, 128MB RAM ve üç Gigabit Ethernet portu ile donatılmıştır.
Ayrıca, FTTH ve fiber halka gereksinimlerini karşılamak için iki SFP kafesiyle birlikte gelir. Kullanışlı ekler, birden fazla 3G / 4G bağlantısı veya kablosuz genişletme için iki miniPCI-express yuvası ve iki SIM yuvasıdır.
Ünite önceden kurulmuş RouterOS Level5 lisansı ile birlikte gelir. – RB953GS-5HnT-RP-US (ABD), 5170-5250MHz ve 5725-5835MHz frekansları için fabrikada kilitlenmiştir.
Bu kilit kaldırılamaz. – RB953GS-5HnT-RP (Uluslararası) 5150MHz-5875MHz aralığını destekler (Belirli frekans aralığı ülke yönetmelikleri ile sınırlandırılabilir).
Teknik Özellikleri
| Details | |
|---|---|
| Product code | RB953GS-5HnT-RP |
| Architecture | MIPSBE |
| CPU | QCA9558 |
| CPU core count | 1 |
| CPU nominal frequency | 720 MHz |
| Dimensions | 183x105x24mm |
| License level | 5 |
| Operating System | RouterOS |
| Size of RAM | 128 MB |
| Storage size | 128 MB |
| Storage type | NAND |
| Tested ambient temperature | -40°C to 70°C |
| Suggested price | |
Powering
| Details | |
|---|---|
| PoE in | Passive PoE |
| PoE in input Voltage | 11-30 V |
| Number of DC inputs | 2 (DC jack, PoE-IN) |
| DC jack input Voltage | 11-30 V |
| Max power consumption | 25 W |
Wireless
| Details | |
|---|---|
| Wireless 5 GHz Max data rate | 450 Mbit/s |
| Wireless 5 GHz number of chains | 3 |
| Wireless 5 GHz standards | 802.11a/n |
| Wireless 5 GHz chip model | QCA9558 |
| Wireless 5 GHz generation | Wi-Fi 4 |
Ethernet
| Details | |
|---|---|
| 10/100/1000 Ethernet ports | 3 |
Fiber
| Details | |
|---|---|
| SFP ports | 2 |
Peripherals
| Details | |
|---|---|
| Number of SIM slots | 2 Modem (Mini SIM) |
| MiniPCI-e slots | 2 |
| Serial port | RS232 |
| Number of USB ports | 1 |
| USB Power Reset | Yes |
| USB slot type | USB type A |
| Max USB current (A) | 1 |
Other
| Details | |
|---|---|
| PCB temperature monitor | Yes |
| Voltage Monitor | Yes |
Certification & Approvals
| Details | |
|---|---|
| Certification | CE/RED, FCC, IC, EAC, ROHS |
Wireless specifications
| 5 GHz | Transmit (dBm) | Receive Sensitivity |
|---|---|---|
| 6MBit/s | 32 | |
| 54MBit/s | 30 | |
| MCS0 | 32 | |
| MCS7 | 29 |
Datasheet İçin Tıklayın.
Ethernet test results
| RB953GS-5HnT-RP | QCA9558 1G all port test | ||||||
| Mode | Configuration | 1518 byte | 512 byte | 64 byte | |||
| kpps | Mbps | kpps | Mbps | kpps | Mbps | ||
| Bridging | none (fast path) | 161.9 | 1,966.1 | 345.5 | 1,415.2 | 435.6 | 223.0 |
| Bridging | 25 bridge filter rules | 125.5 | 1,524.1 | 126.5 | 518.1 | 128.8 | 65.9 |
| Routing | none (fast path) | 161.9 | 1,966.1 | 334.2 | 1,368.9 | 397.9 | 203.7 |
| Routing | 25 simple queues | 161.9 | 1,966.1 | 183.9 | 753.3 | 203.3 | 104.1 |
| Routing | 25 ip filter rules | 78.1 | 948.4 | 77.8 | 318.7 | 77.5 | 39.7 |



